קטש: היה לנו הרבה מזל בסוף"; בראון: "שמנו את הלב על הפרקט"

בסיום משחק גמר הגביע הדרמטי בו זכתה בסופו של דבר הפועל ירושלים, התייחסו אנשי ירושלים למה שקרה על הפרקט. 

עודד קטש: "היה לנו הרבה מזל בסוף, שאפו גדול לנהריה, היא חזרה ברבע השני וזה הימם אותנו, זה נמשך גם לרבע השלישי. צפינו שיכול להיות משחק כזה, יש לנהריה גודל, אגרסיביות וניסיון, הם קלעו 60 אחוז לשלוש וחלק מהזריקות היו לא פשוטות. למרות שהגענו לסקור התקפי טוב, היו כמה פוזשנים שלא אהבתי, אבל מגמר גביע לוקחים רק את התוצאה וזו שמחה גדולה. אני מרגיש שאני צריך לישון יומיים, זה שבוע אינטנסיבי, להתכונן מחצי הגמר לגמר, אתה לא באמת חושב על הגמר לפני החצי. ג’ייקובן עזר לבריחה, מיוחד לאמן אותו והוא שחקן מיוחד. הוא גם חבר אדיר לקבוצה וגם יש לו יכולות. לא צריך יותר מדי לנהל אותו, בכדורסל הוא טוב, הוא בא השנה מאוד מפוקס ולקח את זה שני צעדים קדימה. הוא הרבה יותר מחויב השנה, לקח לנו חצי שנה לדעת איך לטפל בו, הייתה נפילה אבל למדנו, הוא לקח את עצמו ואת הקריירה מבחינת הרצינות שני צעדים קדימה".

ג'ייקובן בראון: "כשמשחקים עם הלב, הכל יכול לקרות, ושמנו את הלב על הפרקט. הניצחון הזה מוקדש לטרנט לוקט, הוא אח שלנו. נהריה נתנה פייט גדול, אבל הניצחון הזה מראה על האופי שלנו. רציתי להפוך את יום ההולדת ה-30 שלי מחר למיוחד".

תמיר בלאט: "לא יאומן, פעם שלישית שלי ברציפות, זה פשוט לא נקלט לי. אין לי מילים. הייתי בא לראות את אבא שלי כשהייתי קטן במשחקים כאלה, ועכשיו זה פעם שלישית ברציפות שלי. לא להאמין".

טיישון תומאס: "אני גאה בבחורים האלה, יש להם לב גדול. התמקדתי בניצחון, עשיתי הכל כדי לנצח. לא הייתי ביום הכי טוב שלי, אבל החברים נלחמו גם עבורי".

פרנקו: זה מאכזב וקשה מאוד להיות בצד המפסיד

מאמן נהריה דני פרנקו התייחס גם הוא לאירועי הערב: "אני גאה. כולם היו עסוקים בללכלך על הגיל של השחקנים שלי, ובמה הם יכולים לעשות ומה לא לעשות. הודיתי להם על היום שהתקשרתי אליהם וניסיתי לשכנע אותם להגיע לנהריה. האמנתי במה שהם יכולים להביא למגרש. אני גאה בכולם. זה מאכזב מאוד וקשה מאוד כשאתה בצד הזה. אני יודע מה זה לקחת את הגביע ומה זה להפסיד אותו. לאור איך שהגענו למשחק הזה, לא ידעתי איך נחזיק מעמד פיזית, רק להוריד את הכובע בפני חבורת הלוחמים הזאת. מפה והלאה רק צריך להתרומם קדימה. לא היה לנו זמן להתכונן למשחק הזה, לא ידעתי איך נתאושש, לא ידעתי איך נוכל להתכונן למשחק הזה".

פרנקו הוסיף: "אמרתי לשחקנים שלפני 10 שנים הייתי פה, ובפיגור 2 שחקן לקח כדור וקלע בנפילה שלשה. הזריקה של ג'רל הייתה יותר טובה משלו. בשבילנו כנהריה, לקבוצה שלנו, זאת הזריקה שהוא צריך לקחת, כל הקבוצה חיבקה אותו. מפה אנחנו הולכים קדימה, אמרתי לשחקנים שזאת הייתה טעימה קטנה ממה שאנחנו יכולים לעשות. זאת פעם ראשונה שנהריה מגיעה לגמר, זו מערכת חדשה. יש שכר לימוד מסוים שכולנו עוברים, אני בטוח שאם נגיע לעוד אירוע גדול כמו האירוע הזה אז כמה החלקות קטנות שקרו בדרך לא היו קורות, אז יהיו 3,000 איש מנהריה. דומיניק ווטרס הוא שחקן ענק. יצאו מפה היום 11 אלף אנשים, חלק שמחים מאוד, מעט מאוד עם רגשות מעורבים, הכדורסל הישראלי הרוויח עוד משחק לכמה שנים טובות".