10 של שחקן: זרקור על הקריירה של טל בורשטיין

טל בורשטיין, אחד השחקנים הישראלים הגדולים של שנות ה-2000 ובכלל, נולד ב-19 בפברואר 1980. בורשטיין החל לשחק כדורסל בקבוצת בני הרצליה ועבר את כל מחלקות הילדים והנוער בקבוצה, כולל את כל נבחרות ישראל, שם שימש גם כקפטן. הוא שיחק 3 שנים בקבוצת הבוגרים של בני הרצליה ולכד את עיניהם של אנשי מכבי ת"א.

בקיץ 2000 נחת בורשטיין במכבי ת"א היישר לתוך קבוצה שבעונה שעברה הגיע לגמר גביע אירופה. בורשטיין קיבל את המספר 10, אותו מספר שהיה של עודד קטש לפניו ויחד עם אנתוני פארקר שהגיע לראשונה לאירופה, חיפו השניים על חסרונו של דורון שפר שפרש מכדורסל. בורשטיין החל את העונה על הספסל של הצהובים אבל ככל שהתקדמה העונה הוא תפס מקום של קבע בחמישייה, כשהוא רק בן 20.

ב-6 עונותיו הראשונות במכבי ת"א השיג בורשטיין את כל מה שכדורסלן יכול לחלום עליו. הוא זכה עם המועדון ב-6 אליפויות ישראל רצופות, 6 גביעי מדינה רצופים ו-3 גביע אירופה, כמעט כל מה שאפשר לזכות בו. בורשטיין עשה את זה כישראלי המוביל של הקבוצה, הוא פילס את מעמדו עם השנים והפך לבאנקר בחמישיה של הקבוצה. בימים אלו בורשטיין נחשב לשחקן הישראלי הטוב ביותר בליגה.

במשחק הגמר של עונת 2005/6 מול הפועל ירושלים, בורשטיין נפצע וקרע את גיד האכילס. הפציעה הזו מנעה ממנו לצאת ולשחק באירופה בתחום החוזה עם מכבי ת"א והוא חתם ל-3 שנים נוספות אצל הצהובים. בורשטיין ניסה לחזור ולשחק בעונה שלאחר מכן אבל הושבת שוב לתקופה ארוכה וחזר לשחק רק בעונת 2007/08.

בתום החוזה במכבי ת"א הגשים בורשטיין את החלום האירופי וחתם בקבוצת פואנלברדה הספרדית לעונה אחת בסופה חזר לעוד 3 שנים במכבי ת"א. אחרי שזכה עם הקבוצה בעוד דאבל, מונה לקפטן הקבוצה בעקבות פרישתו של דריק שארפ. ב-27 באוגוסט 2012 ובגיל 32 בלבד הודיע בורשטיין על פרישתו מכדורסל בעקבות פציעה נוספת, הפעם בירך.
חמש שנים אחרי הפרישה חזר בורשטיין למכבי ת"א, הפעם בתור עוזר מאמן לעונה אחת.

לטל בורשטיין היתה גם קריירה גדולה בנבחרות ישראל. בשנת 2000 הוא שימש כקפטן נבחרת העתודה שזכתה במקום השני באליפות אירופה. ביורובאסקט 2003 הוא היה השחקן המרכזי של הנבחרת שסיימה במקום השביעי בטורניר שנערך בשבדיה, כולל אולי הסל הכי גדול בקריירה שלו, סל הניצחון בשניה האחרונה מול נבחרת סלובניה. בורשטיין שימש גם כקפטן בנבחרת לאורך העשור ושיחק גם ביורובאסקט 2005. ב-28 באוגוסט 2012 לפני פתיחת משחקה של נבחרת ישראל מול סרביה, ערך עבורו איגוד הכדורסל טקס פרידה מרגש לאחר ששיחק 113 משחקים במדי הנבחרת.

רשימת התארים של בורשטיין ארוכה ואיכותית. הוא זכה ב-11 אליפויות עם מכבי ת"א, 3 גביעי אירופה, יש לו 10 גביעי מדינה עם מכבי ת"א וזכיה אחת בליגה האדריאטית. הוא זכה עם נבחרת העתודה במדליית הכסף באליפות אירופה בשנת 2000. הוא נבחר לתגלית העונה בליגת העל ב-1998 כששיחק במדי בני הרצליה. בפברואר 2008 נבחר ע"י היורוליג לאחד מ-13 השחקנים הגדולים בתולדות מכבי ת"א בכל הזמנים.