אלי רוזנבלום: המטרה דרג א'

בעוד כשבעיים וחצי תפתח באילת אליפות אירופה לנשים עד גיל 20 דרג ב'. הנבחרת שלנו כבר באילת במחנה אימונים שם תקיים מספר משחקים נגד נבחרת הנערות של אלי רבי.
ההבדל הגדול בין נבחרת העתודה הנוכחית לזו של השנים האחרונות, שלרשות המאמנת שירה העליון, תעמוד שחקנית פנים של ממש, משהו נדיר בנבחרות הבנות של ישראל.
מדובר באלי רוזנבלום (1.93 מ') ממכללת UCLA היוקרתית שלפני כעשרה ימים הצטרפה לנבחרת ובראיון לאתר איגוד הכדורסל מספרת: "לאבא שלי יש קשרים בישראל והוא יצר קשר עם צוות האימון והאיגוד, ככה עלתה האפשרות שאשחק בנבחרת ישראל ואני שמחה על ההזדמנות שניתנה לי. זה מדהים לייצג את המדינה. גדלתי כילדה יהודיה בארה"ב ועכשיו לשחק עבור מדינת ישראל זה דבר מדהים עבורי".

גדלת וחנוכת כיהודיה?
"כן. זה תמיד היה חלק בלתי נפרד ממני וממשפחתי. כדורסל זה הספורט שאני אוהבת ועכשיו ללבוש את מדי נבחרת ישראל זו גאווה גדולה עבורי".

 

tel aviv

את רואה את העתיד שלך בישראל?

"בלי ספק. אחרי הקולג' אני רואה את עצמי משחקת כדורסל מקצועני וזה יקרה ככל הנראה מחוץ לארה"ב,כך שאין ספק שאשמח מאוד לשחק בישראל"

עד כמה משמעותית העובדה שהשנה האליפות בארץ באילת?
"זה יתרון אדיר בשבילנו לשחק בבית מול הקהל שלנו. כולם קיבלו אותי מדהים בנבחרת, אני מרגישה כמו בבית. אין ספק שהמטרה שלנו לעלות לדרג א'. אנחנו משחקות ברמה מאוד גבוהה וצריך לראות תוך כדי האליפות איך נתפתח כקבוצה. אני מאוד מאמינה בנבחרת ובצוות האימון שלנו".,

ואיך את רואה את התפקיד שלך בנבחרת שלא רגילה לשחק עם שחקנית פנים כמוך?
"אין ספק שזה יעזור לי להתפתח כשחקנית. אני עדיין לומדת את השיטה, אבל נהנית לראות איך משחקים כדורסל שונה מהכדורסל שאני מכירה מהמכללות. התפקיד שלי יהיה לתת לנבחרת נוכחות בצבע, לגרום להגנות להתכווץ סביבי ואז יהיה יותר מקום לקלעיות והחדירה של הנבחרת לבוא לידי ביטוי".